Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Bünyesinde Yer Alan Misafirhanemize İlişkin Siz Değerli Öğrencilerimizin “Talep ve Soruları” Nedeniyle Bilgilendirme Yapılamsı Gereği Duyulmuştur

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bünyesinde yer alan misafirhanemize ilişkin Siz Değerli Öğrencilerimizin “talep ve soruları” nedeniyle bilgilendirme yapılması gereği duyulmuştur.

“Üniversitemiz yerleşkesinde bulunan kamu misafirhanemizi sizden gelen talepler doğrultusunda öğrencilerimizin hizmetine açmış bulunuyoruz. Bu hizmet dört yıldan beri devam ediyor. Bilindiği gibi kamu misafirhaneleri özellikle kurumlar arası ziyaret ve seyahatler sırasında memur ve sivil vatandaşların konaklama ihtiyacını karşılamaktadır. Bu hizmet kâr amacı gütmeden doğrudan kamu hizmetine yönelik yapılmaktadır. Bununla birlikte siz değerli öğrencilerimiz arasında Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlara yerleşemeyen veya kalmayı tercih etmeyenler, talepleri doğrultusunda barınma ihtiyaçlarını misafirhanemizde karşılayabilmektedirler.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarına bağlı olmayan, özel yurt statüsünde olan misafirhanemiz, üniversitenin iktisadi işletme birimine bağlı olarak, kâr amacı olmadan hizmet vermektedir. Yalnızca masraflar dahilinde otel konforunda hizmet veren misafirhanemizde, tüm odalarımızda her öğrenciye ait bir adet yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanılan bir mini buzdolabı, televizyon, yirmi dört saat kesintisiz internet ve sıcak su hizmeti yer almaktadır. Misafirhanemiz turizm konseptli lüks otel odaları kategorisindedir.

Ücretleri kamu misafirhaneleri ile doğru orantılı ve herhangi bir kâr amacı gütmeyen misafirhanemiz özel yurt fiyatlarının üçte bir fiyatındadır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar ile karıştırılmaması siz çok kıymetli öğrencilerimize duyurulur; Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yeni bir yurdun hizmete girmesi için gerekli girişimlere başladığını da belirtiriz.