Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz ev Sahipliğinde Gerçekleşti

Yükseköğretim Kurulu Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

28-29 Nisan 2023 tarihlerinde ÜAK Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen başkanlığında gerçekleşen toplantıya ülke genelinden güzel sanatlar alanı dekanları ve konservatuar müdürleri katıldı.

Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden, ÜAK Eğitim Komisyonu Başkanı Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Harun Çiftçi, ÜAK Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Başkanı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’da katıldı.

Genel Kurul Toplantısının açılışında Üniversitemiz Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Gökhan Aybulus piyano dinletisinde bulunurken, Üniversitemiz İcra Sanatları Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerimiz Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği dinletisi gerçekleştirdiler.

Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in açılış ve selamlama konuşmalarının ardından güzel sanatlar alanı dekanları ve konservatuar müdürleri ile birlikte güncel sorunlar ve çözüm önerileri üzerine fikir paylaşımlarında bulunuldu.

Açılış programının ardından Üniversitemiz Sanat Galerisinde Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanlarımız tarafından düzenlenen YOK-SUN isimli resim sergisi ve Üniversitemiz Mihri Müşfik Sanat Galerisinde Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerimizin düzenlediği resim sergisinin açılışı yapıldı.

2 gün boyunca süren toplantıda Genel Kurul Toplantısının yanı sıra ÜAK Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Fakülte Dekanları Toplantısı ve ÜAK Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Konservatuvar Müdürleri Toplantısı da gerçekleşti. Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Üyelerinin güncel sorunlarını, düşüncelerini, fikir paylaşımlarını ve gündeme dair görüşlerini dile getirdiği toplantılar ilgili kişi, kurum ve kuruluşlar ile paylaşılmak üzere sona erdi.

Fotoğraf Galerisi