Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, 2023 – 2024 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri Kapsamında Öğrencilerimizle Buluştu

Üniversitemiz Yunus Emre Meydanında 2023-2024 Akademik Yılı Oryantasyon Günleri kapsamında “Rektör – Öğrenci Buluşması” etkinliği düzenlendi. Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizle buluşan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Üniversitemiz hakkında bilgi verirken, öğrencilerimize yükseköğrenimleri boyunca iyi bir kriter ve donanım sahibi olmalarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

Rektörümüz, “Başarı; öğrencilerle, ailelerle, velilerle, hocalarla, idari personelle yani bu ailenin ortak kolektif çalışmasıyla ulaşılan bir süreç. Bu süreçte, adım attığımız bu günler sizler için büyük başarılara kapı açacaktır.” dedi.

Konuşmasında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Rektör Hocamız, “Sizler çok farklı bir üniversitede öğrenim görüyorsunuz. Bugün Yükseköğretim dediğimiz, Milli Eğitim dediğimiz camia belli ölçme değerlendirme kriterleri ile var olan bir süreç. Bu süreç içerisinde sanatın varlığı diğer alanlardan farklı. Sizi özel kılan bu yönü iyi değerlendirmek lazım” diyerek öğrencilerimizin Başkent’in ve Üniversitemizin imkânlarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerimizin eğitimlerini farklı açılardan da beslemeleri gerektiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Üniversitemizdeki Öğrenci Kulüpleri ile öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu. Rektörümüz ayrıca öğrencilerimizin yabancı dil öğrenmelerinin de önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından öğrencilerimizle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ayrıca öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı. Yeni akademik yıl başlangıcı anısına gerçekleşen toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sona erdi.

Fotoğraf Galerisi