Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Deprem Sonrasında Hatay’ın Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Durumu Panelinde Konuştu

Deprem Sonrasında Hatay’ın Sosyal, Kültürel ve Ekonomik Durumu Paneli, 7 Haziran Cuma günü Dörtyol Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in katılımıyla gerçekleşti. Oturum Başkanlığını Muhsin Bahadır Kıymacı’nın yaptığı panele Rektörümüzün yanı sıra Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arcan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci panelist olarak katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in “Kültür ve Sanat Açısından Hatay” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdiği panelde; ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arcan “Kreatif Endüstri Açısından Hatay’ın Son Durumu”, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar “Deprem Sonrasında Sağlık Hizmetleri”, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu “Deprem Sonrası Hatay’da İş ve Sosyal Güvenliği” ve İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “İskenderun’un Sosyoekonomik Kalkınması” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdi.

Paneldeki konuşmasına binlerce yıllık tarihi, zengin kültürel mirası ile birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Hatay’ın kültürel ve sanatsal dokusunun korunması ve yeniden canlandırılmasının öneminden bahsetti. Deprem sonrası Hatay’ın yaşadığı değişimler ve toparlanma süreçlerinin ele alındığı panelde sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik boyutlar üzerine çeşitli analizler ve değerlendirmelerin yanı sıra güncel durumu anlama ve geleceğe yönelik adımlar belirleme açısından önemli veriler elde edildi.

Fotoğraf Galerisi