Makedonya Büyükelçisi Manasijevski’den, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’e Ziyaret

Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’i ziyaret etti. Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Zafer Kurtaslan ve Prof. Dr. Barış Karaelma ileTürk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY Genel Sekterliği temsilcisinin de katıldığı görüşmede Büyükelçi Manasijevski, Üniversitemiz hakkında bilgi aldı.

Büyükelçi Manasijevski ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden iki ülke arasındaki ortak tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerin tanıtılması için çeşitli projelerin hayata geçirilmesi için mutabık kaldılar.

Rektörlük binasındaki görüşmenin ardından Üniversitemiz fakültelerini, sanat galerimizi, ses ve televizyon stüdyolarımız ile çok amaçlı salonlarımızı gezen Büyükelçi Manasijevski, Türkiye’nin müzik ve güzel sanatlar alanında ilk tematik üniversitesinde bulunmaktan ve Üniversitemizin kapasitesini yakından görmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Büyükelçiye ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ankara’daki diplomatik faaliyetlerinde başarı dileklerini iletti.

Fotoğraf Galerisi