Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ÜAK Sanat Dalları Eğitim Konseyi Toplantısı Kapsamında Çanakkale’de Bir Dizi Ziyarette Bulundu

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özen, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Sanat Dalları Eğitimi Konseyi bölge toplantısı kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine gitti. Çanakkale’de bir dizi ziyaretlerde bulunun Rektörümüz toplantı öncesi Üniversitelerarası Kurul Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdülkerim ÇALIŞKAN ve beraberindeki heyet ile birlikte Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ’ ı makamında ziyaret etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü ve ÜAK Sanat Dalları Eğitimi Konsey Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen, ÇOMU Genel Sekreteri Ayhan Monus’un da bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Üniversitelerarası Kurul Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdülkerim Çalışkan ve beraberindeki heyetle müzik ve güzel sanatlar alanında yapılabilecek iş birliktelikleri üzerine görüştü.

Vali İlhami Aktaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek günün anısına Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’e Minyatür Şehitler Abidesi hediye etti.

Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Bölge Toplantısının ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ile görüşen Rektörümüz, iki üniversite arasında sanat alanında gerçekleştirilebilecek projeler üzerine görüştü.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden Çanakkale ziyaretleri kapsamında ayrıca Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığını da ziyaret ederek Başkan İsmail Kaşdemir ile de görüştü.

Fotoğraf Galerisi