Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden ‘Tuvalde Yüzyıl’ Sergisinin Açılışına Katıldı

Türk Tarih Kurumu’nun (TTK), Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel hazırladığı ‘Tuvalde Yüzyıl: Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Ressam 100 Resim’ sergisi, Ankara’da CerModern’de açıldı.

Serginin açılışı Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Birol Çetin, sergi küratörü ve koordinatörü Siret Uyanık, TTK yetkilileri, ressamlar, eser sahibi aileler ve sanatseverlerin katılımları ile gerçekleşti.

Türk resim sanatında iz bırakan 100 ressamın çalışmalarından oluşan ve daha önce gün yüzüne çıkmayan eserlerin yer aldığı sergiye Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in yanı sıra Üniversitemiz Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Barış Demirci, Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Sevinç Köseoğlu Ulubatlı ve lisans öğrencileri ile Sanat ve Tasarım Fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Ruhi Konak katıldı.

Türk sanat tarihinin son yüzyılından eserlerin yer aldığı ve Türk Tarih Kurumu arşivinden Cumhuriyet’in ilk dönemlerine ait sergi katalogları, broşür, davetiye, fotoğraf gibi materyallerden oluşan önemli dokümanların da bulunduğu sergi, 2 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Fotoğraf Galerisi